Moj recept za zdrave zube!


Kiša pada, trava raste, tako se peru zubići! Stomatološka sestra nam je bila u gostima, kako bi smo naučili da pravilno peremo zube i održavamo pribor. A sa našom vaspitačicom smo učili koja je hrana zdrava za naše zube, a koja nije. Zajedno sa porodicom svakog deteta, razbijamo strah od zubara, i razvijamo naviku održavanja higijene usta, ali i celog tela.

Za stvaranje navike održavanja higijene, važna je metoda demonstracije, i stalnog ponavljanja istih radnji, dok ne postanu navika. Radnja se razlaže na pojedinačne elemente, kako bi je deca lakše usvojila. Pored demonstracije pokreta, usmenim putem objašnjavamo detetu, kako, ali i zašto nešto radimo, uz stvaranje pozitivne emocije koju vezujemo za zubara i posetu stomatološkoj ordinaciji, kako bi smo sprečili strah kod dece.

Pogledajte fotografije!

 

Your Photostream

Nase firme